top of page

Saugesnio interneto diena

Vasario 6 d. visame pasaulyje minima Saugesnio interneto diena. Šių metų akcijos šūkis – kurkime geresnį internetą kartu!

Bibliotekoje lankėsi Varėnos „Ryto progimnazijos“ 3c klasės mokiniai (mokytoja Liana Pavilonienė) ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Ic ir Id klasių moksleiviai ( mokytojos Rita Kisielienė ir Rita Lysenko).„Ryto“ progimnazijos trečiokai susipažino su džiaugsmais ir grėsmėmis, kurie nuolat tyko internete. Su bibliotekininkėmis kalbėjo apie saugų ir švarų internetą, bendravimą socialiniuose tinkluose, žiūrėjo mokomuosius filmukus „Kur ir kaip bendraujama internete?“ ir „Kas yra žalingas turinys?“.

Po to savo žinias pasitikrino spręsdami Saugesnio interneto centro  parengtus testus „Ar atpažįsti patyčias internete?“ Bibliotekininkės padovanojo užduočių knygeles, kad jas išsprendę vaikai sužinotų dar daugiau patarimų kaip saugiai elgtis internete.

O Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai Bibliotekoje žiūrėjo filmą „TikTok Boom“ apie vieną įtakingiausių šių dienų socialinių platformų TikTok. Filmas nagrinėja algoritminę, sociopolitinę ir kultūrinę įtaką bei poveikį, kurį mums daro ši istoriją keičianti programėlė. Filme pateikiamas tyrimas sujungia nuoširdų susidomėjimą tiktoko bendruomene ir jos inovacijomis su sveiku skepticizmu ir susirūpinimu dėl saugumo problemų. Tai – empatiškas filmas apie Z kartą, nagrinėjantis, ką reiškia būti savu skaitmeniniame pasaulyje.

  Saugesnio interneto dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Svarbiausia žinia vaikams  – pamačius nederamą elgesį internete visuomet reikia apie tai pranešti elektroninėje svetainėje www.svarusinternetas.lt, o patiriant ar matant patyčias kreiptis www.vaikulinija.lt.

 

 

bottom of page