top of page

Saugesnio interneto savaitė rajono bibliotekose

Elektroninė erdvė tapo mūsų gyvenimo dalimi, kurioje kiekvienas turi galimybę maloniai bendrauti, mokytis ar leisti laisvalaikį beveik kaip realiame pasaulyje. Deja, net nepastebėdami galime patekti į nemalonią situaciją, kad taip nenutiktų rajono bibliotekos kasmet organizuojami „Saugesnio interneto“ renginiai.


Vasario 9 d. jaunieji Nedzingės bibliotekos lankytojai pakviesti diskusijai „Kas man yra saugus internetas“. Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinės mokyklos penktokas Gustas Krutulis ir Merkinės V. Krėvės gimnazijos šeštokas Martynas Cickevičius išsakė interneto privalumus. Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinės mokyklos ketvirtokas Matas Banys papasakojo apie jam žinomas grėsmes, tykančias internete. Vaikai pasakojo, ką darytų, jeigu susidurtų su nederamu elgesiu internete: jie kreiptųsi į suaugusiuosius arba skambintų į „Vaikų liniją“. Matas ir Gustas prisiminė, kaip mažos mergaitės prisisiuntė mokamų žaidimų, už kuriuos tėvai privalėjo sumokėti. Dalyviai samprotavo, kas atsakingas, kad tokia situacija nepasikartotų ir padarė išvadą, kad tėvai turėtų domėtis, kokiuose interneto puslapiuose naršo jų vaikai, o vaikai – pasitikėtų tėvais ir dažnai prašytų jų patarimų Visi sprendė saugaus interneto testus, žiūrėjo pamokančius filmukus.


Vasario 10 dieną Pilvingių bibliotekoje – Saugesnio interneto diena. Spręsdami testą „Ar esi saugus internete?“ dalyviai sužinojo, ar moka saugiai elgtis internete. Prisiminė ir pasitikslino, kur galima rasti naudingą saugesnio interneto informaciją, vaikų pagalbos linijos telefono numerį, kad susidūrę su patyčiomis, netinkamu turiniu internete galėtų nemokamai paskambinti. Prisiminė, kaip tinkamai susikurti slaptažodžius. Garsiai perskaitė visus patarimus „Internete būk atsargus“. Kiekvienam dalyviui bibliotekininkė įteikė saugesnio interneto simbolinius „Meškiukus“.

Su Krivilių bibliotekos lankytojais kalbėta apie saugų ir švarų internetą, bendradarbiavimą socialiniuose tinkluose, vyko mokomųjų filmukų „Kur ir kaip bendraujame internete“, „Ar aš saugus internete“ peržiūros, aptarimai. Suaugusieji stebėjo konferenciją „Vaikas + ekranas + mokykla = ?“ Ir suaugę, ir vaikai sprendė testus „Ar esi saugus internete?“


Perlojos bibliotekos darbuotoja su vaikais kalbėjo ir diskutavo apie saugų elgesį internete, asmens duomenų apsaugą, bendravimą su internetiniais bičiuliais, naršymo internete ir slaptažodžių kūrimo taisyklės. Visi atliko testą „Ar esi saugus internete?“, o vėliau aptarė rezultatus.


Pasibaigus pamokoms, Matuizų bibliotekos skaitytojai vaikai visą savaitę sprendė testus „Ar esi saugus internete“, domėjosi, kaip atpažinti grėsmes internete, kodėl neverta viešinti asmens duomenų, kas leidžia vartotojui jaustis stipresniam, saugesniam. Suaugusieji stebėjo konferenciją „Vaikas + ekranas + mokykla = ?“


Gudžių bibliotekoje organizuota teminė popietė „Kad kompiuteris netaptų priešu“. Dalyvavo Gudžių bendruomenės narės. Jos domėjosi aktualiausia Lietuvos saugesnio interneto centro informacija, patarimais, žiūrėjo praėjusių metų Saugesnio interneto savaitės akcijų vaizdo įrašus. Įgytas žinias pasitikrino atlikdamos testus.


Informaciją pateikė:

Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė Irena Krutulienė,

Pilvingių bibliotekos bibliotekininkė Ona Jauneikienė,

Krivilių Zita bibliotekos bibliotekininkė Varanavičienė,

Perlojos bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Krivienė,

Matuizų bibliotekos bibliotekininkė Vidutė Stadalnykienė,

Gudžių bibliotekos bibliotekininkė Vida Kielienė
bottom of page