top of page

Šiuo metu geriame Smetonos laikų vandenį

Gruodžio 14 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje lankėsi Varėnos mineralinio vandens gamyklos „Neptūnas“ vadovas Justinas Kirbutas bei gamybos ir prevencinės priežiūros vadovas Paulius Prakopimas.Susirinkusiems Varėnos „Ryto“ progimnazijos moksleiviams, „Neptūno“ atstovai pasakojo: „Lietuvoje yra daug gėlo vandens, bet jau nuo mažų dienų reikia mokytis jį taupyti, kad liktų ir ateinančioms kartoms. Vandenį tausoti ir jo tuščiai neleisti galime kiekvieną dieną, kai valomės dantis, maudomės duše ar plauname indus. Štai Afrikoje vandens labai trūksta, ten žmonės eina ilgus atstumus, kad galėtų parsinešti gėlo vandens. Paskaičiuota, kad vidutiniškai reikia nueiti 6 kilometrus į vieną pusę tam, kad žmonės galėtų atsigerti. Kaskart atsukdami vandens čiaupą Lietuvoje turėtume tai prisiminti“.


Varėnos mineralinio vandens gamykla „Neptūnas“ per metus pagamina apie 36 milijonus litrų vandens, tai yra maždaug 15 olimpinių baseinų, o giliausio vandens gręžinio gylis – 60 metrų. Įdomu tai, kad reikia apie 100 metų, jog vanduo nuo žemės paviršiaus pereitų visus žemės sluoksnius iki požeminių versmių ir tuomet iš gręžinio jau patektų į vandens buteliukus. Taigi, šiuo metu mes geriame Smetonos laikų vandenį.


„Neptūno“ atstovai dalinosi, jog gamyklai 2021 m. suteiktas AWS (ang. „Alliance for Water Stewardship“) aukso medalis, pažymintis, jog jie pirmieji iš Lietuvos pasiekė globalios organizacijos „Vandens išteklių valdysenos aljanso“ nustatytą standartą. „Neptūno“ vadovas Justinas Kirbutas taip pat pakvietė vaikus atvykti į ekskursiją, pasidairyti po gamyklą ir daugiau sužinoti apie tai, kaip vanduo atkeliauja ant mūsų stalo.


Justinas ir Paulius džiaugėsi, kad gamyklos darbuotojai dažnai dalyvauja aplinkos tvarkymo akcijose, kurių tikslas – skatinti bendruomeniškumą ir atkreipti dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas. „Neptūno“ atstovai ragino renginyje dalyvavusius vaikus rūpintis mūsų žemės švara, juk iš jos gauname didžiausią turtą – vandenį!


Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkė Indrė Siaurusiavičienėbottom of page