top of page

Stebuklingas pasakų pasaulis

Sausio 16 dieną Žilinų bibliotekoje lankėsi Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos Žilinų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai su mokytoja Gema Bankauskiene ir dalyvavo literatūros popietėje „Nepraeik pro šalį, šen į pasakų šalį“.


Pasakos, svarbiausia vaikystės dalis, jos praturtina vaikų fantaziją, kalbą, moko gražaus elgesio, tai puikus būdas lavinti vaikų kūrybiškumą.  Klausantis, vaidinant jie mokosi bendrauti, geriau pažinti save, pasaulį, pajusti kitų norus bei emocijas, ugdyti draugiškus tarpusavio santykius.


Mažiesiems perskaityta pasaka „Džekas ir pupa“ iš patraukliai iliustruotos pasakų knygelės „Pirmosios mano pasakėlės“. Vėliau vaikai atsakė į klausimus apie pasakų veikėjus. Sužinojo, kad pasakų pasaulyje visada laimi gėris, darbštumas, drąsa, išmintis ir meilė.


Klausėsi Hanso Christiano Anderseno pasakos „Karalaitė ant žirnio“ garso įrašo jutubo kanale. Renginio dalyviai sužinojo, kad garsines pasakas labai mėgsta regėjimo negalią turintys vaikai. Susipažino su pasakų knygelėmis mažiesiems, jas vartė, žiūrėjo iliustracijas.  Mokėsi, kaip elgtis skaitant knygą, kaip prisiminti vietą, kurioje baigė skaityti, kokie puikūs pagalbininkai yra knygų skirtukai.


Žilinų bibliotekos bibliotekininkė

Aldona Valatkevičienė

bottom of page