top of page

Stotelė – skaitymas pievelėje

Liepos 12 d. jaunieji Krivilių bibliotekos skaitytojai susirinko į literatūros popietę „Stotelė – skaitymas pievelėje“, skirtą poetų Janinos Degutytės, Martyno Vainilaičio, Anzelmo Matučio jubiliejams paminėti.

Renginio dalyviams pristatyta poetų biografija ir kūryba, jų knygų paroda.


Martyno Vainilaičio eilės skamba tarsi muzika, todėl daugybė jo eilių virto dainomis. Poetas pasakodamas apie save yra sakęs: „Iš žilvičio pintinio lopšio išlipęs, išmokau dainuoti. Girdžiu smilgų vargonus, matau, kaip vabaliukai šoka... Jau vaikystėje visi gamtos tvariniai man būdavo gyvi. Net šalna, man regis, iš mėnulio atkeliavusi būtybė. Ir vėjas, ir lietus – gyvos būtybės. Knygos, tėvo pasakos ir dainos, motulės lopšinės melodija, gamtos artumas ir grožis – štai iš ko susidėjo mano vaikystė.“


Anzelmas Matutis save laikė kaimo vaiku, girių vaiku. Prisipažino: „Be girios nemoku rašyti eilėraščio.“ Poeto pasaulis buvo pilnas žvėriukų, paukštelių, gyvuliukų, visokių gyvų sutvėrimo. Į tokį pasaulį jis viliojo ir savo skaitytoją – vaiką. Sakydavo: „Rašau vaikams nuo 3 metų iki 103 metų.“


Janina Degutytė – saulėtos poezijos kūrėja. Pirmuosius eilėraščius parašė būdama dešimties metų. Turėdama nelengvą vaikystę, eilėraščiuose vaizdavo pasaulį geresnį ir gražesnį negu tikrovėje. Tokį, kuriame medžiai, gėlės, žvėrys, paukščiai, žmonės gyvena vienas kitą mylėdami, vienas kitam padedami. Tokį, kuriame saulė globoja visus kaip mama, o mamos delnai glaudžia ir šildo. Tokį, kokiame poetė pati vaikystėje troško gyventi ir kokiame ji linki gyventi skaitytojams.


Vaikai skaitė pamėgtus eilėraščius. Skaiva Matijoškaitė perskaitė savo kūrybos eilėraštį „Labas rytas“, su kuriuo šiemet dalyvavo Pauosupėje vykusiame „Poezijos pavasarėlio“ konkurse. Vyko skaitytų kūrinių aptarimas, mįslių minimas.


Krivilių bibliotekos bibliotekininkė

Zita Varanavičienėbottom of page