top of page

Susitikimas su rašytoja ir iliustruotoja Kotryna Zyle

Spalio 24 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko du susitikimai su Kotryna Zyle. Kotryna Zylė – vaikų ir jaunimo knygų autorė, iliustruotoja, grafikos dizainerė, įvairių literatūrinių iniciatyvų sumanytoja, už savo kūrybą pelniusi ne vieną apdovanojimą.

Pirmieji apsilankė vaikų lopšelio-darželio „Žilvičio“ ugdytiniai. Kotryna Zylė pristatė savo naujausią knygą „Geriausia diena“, kurią iliustravo žinoma dailininkė ir dizainerė Inga Daglilė. Rašytoja kartu su mažaisiais bibliotekos lankytojais žaismingai aptarė, kokios dienos būna pačios geriausios. K. Zylė pasakojo, kad ją mitinės būtybės sudomino dar vaikystėje, pristatė, kaip buvo sukurta „Didžioji būtybių knyga“. Ši knyga nacionaliniame knygos meno konkurse apdovanota kaip gražiausia metų knyga vaikams. Knygoje surinktos pačios svarbiausios mitinės būtybės, kuriomis tikėjo lietuviai. Vaikams rašytoja papasakojo apie keletą iš jų: Gabiją, Žemyną, Milžiną, Aitvarą, Undinę ir kartu su vaikais kūrė būtybių orkestrą.


Antrojo susitikimo metu su Varėnos „Ryto“ progimnazijos ketvirtokais K. Zylė pasakojo apie Kūčių papročius ir tradicijas savo šeimoje. Pristatė visas savo sukurtas knygas. Ir pasidžiaugė kartu su tėčiu parašyta knyga „Siela sumuštinių dėžutėje“, už kurią jai 2022 m. įteikta Martyno Vainilaičio literatūrinė premija. Renginio metu vyko smagus ir truputį šiurpus protmūšis, o susitikimo pabaigoje rašytoja pasakojo apie iliustracijų piešimą ir atsakė į vaikams rūpimus klausimus, dalijo autografus.


Varėnos VB Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja

Aldona Skamarakienė

bottom of page