top of page

Susitikimas su Sigute Ach

Balandžio 27 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje Varėnos „Ryto“ progimnazijos mokiniai susitiko su iniciatyvos „Metai su knyga“ vaikų ambasadore Sigute Ach.


Susitikimo metu dailininkė dalinosi kaip gimsta knygų personažai, kas ją įkvepia kurti ir kodėl net suaugusieji mėgsta vaikų knygas. PristatėKate DiCamillo knygą „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“, joje pasakojama apie porcelianinį zuikį, kuris pats sau labai svarbus. „Knygose žodžiai yra kaip raktas, atrakinantis žmonių vaizduotę ir sukuriantis vaizdus mūsų galvose. Tam, kad nebūtų nuobodu skaityti, svarbu pagauti gerą skaitymo greitį. Čia panašiai kaip važiuoti dviračiu, jeigu minsi lėtai – dviratis nukris. Įdomiai gyvendamas įdomus žmogus kuria įdomų gyvenimą, o skaitomos knygos padeda mums įdomiai mąstyti“, – kalbėjo Sigutė.

Ji kvietė vaikus įjungti savo fantaziją ir vietoj bibliotekos lubų įsivaizduoti mėlyną dangų, žalias pušis, o danguje nusipiešti katiną, kuris vartosi nuo nugaros ant pilvuko. Po to mažieji skaitytojai Sigutės piešinėlius „Katinėlis“ ir „Sparnuotoji karvytė“ praturtino mintimis, ką jiems reiškia skaityti. Atsisveikinant dailininkė visiems linkėjo skaityti, išmokti kuo daugiau naujų žodžių ir nepamesti skaitymo džiaugsmo!

Naujoji bibliotekų iniciatyva kviečia skaityti visus metus ir atrasti naujus autorius, žanrus ir net naujas knygų formas. „Metų su knyga“ tikslas – skatinti kūrybiškumą, bendruomeniškumą, saviraišką ir skaitymo kultūrą. Projektas po savo sparnu subūrė net tris skaitymo ambasadorius: vaikų skaitymo ambasadore tapo dailininkė Sigutė Ach, paauglių – rašytoja Ilona Ežerinytė, suaugusiųjų – dainininkė, aktorė, rašytoja Jurga Šeduikytė. Kiekvienas ambasadorius, bendradarbiaudamas su bibliotekų ir literatūros specialistais, išrinks sezono knygas ir surengs 18 susitikimų su skaitytojais skirtinguose Lietuvos kampeliuose.


Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkė Indrė Siaurusiavičienėbottom of page