top of page

Susitikimas su žurnaliste Živile Kropaite-Basiule

Gegužės 9 d. (antradienį) 17 val. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyks LRT žurnalistės Živilės Kropaitės-Basiulės knygos „#fainiausia pasauly močiutė: anūkė klausia apie karus ir sąžinę“ pristatymas, kuriame kartu dalyvaus ir savo autorines dainas atliks LRT žurnalistė Aistė Plaipaitė.


Ž. Kropaitės-Basiulės knygos apie jos močiutę, partizanų ryšininkę ir politinę kalinę Oną Butrimaitę-Laurinienę pradžia – Facebooko įrašuose, kuriuose žurnalistė dalijosi ir tebesidalija dialogų nuotrupomis, kupinomis močiutės išminties ir humoro. Apie sudėtingus praeities išgyvenimus: trijų brolių partizanų žūtį, tardymus, tremtį ir kitas netektis, Živilė girdėjo nuo mažumės, o būdama mokinė redagavo močiutės atsiminimų užrašus, kol pribrendo laikas visa sudėti į knygą. Močiutės gyvenimo istoriją Ž. Kropaitė-Basiulė pasakoja iš žmogaus, užaugusio nepriklausomoje Lietuvoje, perspektyvos.


Susitikimas su Živile Kropaite-Basiule yra vienas iš projekto "Netradicinės pamokos" renginių, kuriuos iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Varėnos rajono savivaldybės administracija.


Kviečiame!

bottom of page