top of page

Trumpa, bet diena

Tarptautinės trumpametražių filmų dienos proga mažieji kino žiūrovai buvo pakviesti susipažinti su geriausiais filmais iš visos Europos. Varėnos viešojoje bibliotekoje gruodžio 15–16 dienomis vyko programos „Trumpa, bet diena: aukštyn kojom“ peržiūros.

Trumpametražius animacinius filmukus žiūrėjo Varėnos lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Gandriukų“ ir „Bitučių“ priešmokyklinio ugdymo grupės su pedagogėmis Rene Karsokiene ir Irena Nedzveckiene bei lopšelio-darželio „Pasaka“ ikimokyklinio amžiaus „Ežiukų“ ir „Kačiukų“ grupės su auklėtojomis Rima Janulevičiene ir Vita Gauriene.


Vaikai susipažino su septyniais filmais, sukurtais skirtingomis animacijos technikomis, pasitelkiant jas – kuriami neregėti pasauliai ir nuotykių kupinos istorijos. Šiais metais tarp septynių atrinktų trumpųjų filmų ir vienas lietuviškas darbas – „Katu katu“ (rež. Giedrė Narušytė-Boots). Pažiūrėję filmukus vaikai aktyviai reiškė emocijas ir dalijosi įspūdžiais.


Programą pristato lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su Europos trumpametražių filmų platintojus vienijančia organizacija „Short Circuit“.


Varėnos VB Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkė Jurgita Žukienėbottom of page