top of page

Už viską tau dėkojam, Mama

Dėkui tau už nemigo naktis, Už mokymą pažint gyvenimą, Už meilės, džiaugsmo kupinas akis, Už viską tau dėkoju, Mama. (Augustė Kašėtaitė)

„Pirmąjį gegužės sekmadienį kalbame apie mamos meilę. Ji tokia stipri, kad atrodo dieviška, o tuo dieviškumu – drauge ir amžina. Šiandien norisi ištarti tik kelis žodžius – myliu Tave, Mama, ir ačiū, kad esi“, – šiais žodžiais gegužės 4 dieną Panočių bibliotekoje renginį, skirtą Motinos dienai pradėjo bibliotekininkė Rimutė Antuchevič.


Kaip atsirado ši šventė, kada ją pradėjo švęsti Lietuvoje trumpai papasakojo Kaniavos kultūros centro vadovas Algimantas Vitkus. Susirinkusias motinas, močiutes, globėjas pasveikino ir palinkėjo sveikatos, meilės, pagarbos, dėkingumo Kaniavos seniūnijos seniūnė Ina Špakauskienė. „Tai graži pavasario šventė, kai pagerbiamas moteriškas motinystės pradas ir stengiamasi parodyti kuo daugiau dėmesio mamoms, kurios rūpinasi, saugo ir puoselėja šeimos židinį“, – kalbėjo viešnia. Daug gražių ir šiltų žodžių, dainų visiems padovanojo Kaniavos kultūros centro Panočių folkloro ansamblis „Dziemedzis“. Ansamblio dalyvė Rita Skripkūnienė perskaitė mirštančios motinos laišką „Galvojome, kad mama gyvens amžinai“. Tylos minute buvo pagerbtos į amžinybę išėjusios motinos, močiutės. Lietuviškai ir ukrainietiškai sudainuota gerai žinoma Lietuvoje ukrainiečių kompozitoriaus Platono Maiborodos daina „Tu, motule, miela“, pagerbiant ukrainietes motinas. Visos renginio dalyvės buvo apdovanotos įvairiaspalviais tulpių žiedais.


Prie puodelio arbatos ir šventinio pyrago dalijomės savo džiaugsmais ir išgyvenimais.

Ne tik švenčių metu, bet ir kasdienybėje pabūkime, apkabinkime, palaikykime už rankų, nušluostykime ašaras, branginkime motinas, kol turime.


Panočių bibliotekos bibliotekininkė

Rimutė Antuchevičbottom of page