top of page

Užgavėnių šventė Nedzingėje

Vasario 21 d. Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė Irena Krutulienė ir kultūros centro vadovas Albertas Jakubavičius sukvietė Tolkūnų ir Nedzingės bendruomenių narius į žiemos palydas.


Šventė prasidėjo persirengėlių vaikštynėmis, kvietimu į Užgavėnių šventę. Prie liepsnojančio laužo buvo šokami rateliai, dainuojamos dainos. Lašininis su Kanapiniu rungtyniavo virvės traukime. Nugalėjo Kanapinio komanda. Kad greičiau ateitų pavasaris, laužo liepsnose sudegintas pagrindinis šventės simbolis – Morė.


Visi buvo pakviesti į kultūros centro salę. Bibliotekos darbuotoja supažindino su Užgavėnių papročiais. Pašnekovė pasakė, kad šią dieną reikia valgyti ne mažiau šešių kartų. Maistas turi būti riebus. Dzūkijoje šeimininkės verda karką su raugintais kopūstais ir pečiuje kepa bulvinius blynus, užpila riebiu spirgučių padažu. Būtinai verdama košeliena ir kepami per visą keptuvę blynai. Apvalūs blynai simbolizuoja saulėgrąžą. Sakydavo, kad pilvas turi būti kietesnis už kaktą. Albertas pakvietė dalyvauti viktorinoje. Aktyviausi buvo vaikai.


Šventėje grojo bendruomenės narys Mantas Krutulis.


Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė

Irena Krutulienė
bottom of page