top of page

2023 m. laureatė Vaida Naruševičiūtė

Varėnos kultūros centro folkloro ansamblio „Žeira“ vadovė, etnologė, etnomuzikologė

„Sidabrinės bitės“ 2023 metų laureatė

Vaida Naruševičiūtė gimė Varėnoje, baigė Varėnos „Ąžuolo“ vidurinę mokyklą, Vytauto Didžiojo universitete įgijo etnologijos bakalauro laipsnį, o Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė etnomuzikologijos studijų programą ir įgijo muzikos magistro kvalifikacinį laipsnį. Baigusi studijas ir grįžusi gyventi į Senąją Varėną, Vaida įsidarbino Varėnos kultūros centre.


Etnokultūrine veikla susidomėjo būdama 13 metų, kai pradėjo lankyti dabartinėje Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinėje mokykloje veikusį folkloro ansamblį „Pucinėlis“, kuriam vadovavo lietuvių kalbos mokytoja Rūta Karvelytė. Kartu su ansambliu ne tik aktyviai dalyvaudavo įvairiuose rajoniniuose, regioniniuose ir respublikiniuose renginiuose, folkloro rinkimo ekspedicijose Varėnos r., tradicinių šokių vakaronėse ir mokymuose, tačiau ir atstovavo Varėnos rajonui Pasaulio Lietuvių dainų šventėse, tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Baltica“ Lietuvoje ir Latvijoje ir kt.


V. Naruševičiūtė daugiau kaip 10 metų nuolatos rengia tradicinių šokių vakarones ir naktišokius („Šv. Andriejaus naktišokiai“, naktišokiai „Kumeluko krikščynos“, „Atvelykio naktišokiai“), tradicinio dainavimo, muzikavimo ir šokių edukacijas, projektus, akcijas, konkursus. V. Naruševičiūtė Varėnos rajono ugdymo įstaigas subūrė dalyvavimui tradicinius šokius puoselėjančiame Lietuvos mokyklų konkurse „Visa mokykla šoka“, kurį nuo 2017 m. organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras. 2018 m. Varėnos r. ugdymo įstaigos laimėjo antrąją, o 2019 m. pirmąją vietą.


V. Naruševičiūtė 2010 m. tapo besikuriančio Varėnos kultūros centro folkloro ansamblio „Žeiria“ vadove, kuriam iki šiol sėkmingai vadovauja. Ansamblio repertuare – Varėnos krašto folkloras. Dalyvauja koncertuose, festivaliuose ne tik savo rajone, bet ir kituose Lietuvos miestuose bei užsienio renginiuose. Ansambliui 2018 m. suteikta I mėgėjų meno kategorija, o 2023 m. tapo „Aukso paukštės“ nominacijos „Geriausias krašto folkloro ansamblis ir jo vadovas“ laureatu.

bottom of page