top of page

Vaikų diena

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, nesvarstydami - kodėl ir kam. Jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausia, žinoma, vaikams. Mes gi esam tie, kurie jų laukia, laukdavo ir lauks visais laikais. Tik su jais mes esame suaugę, o vieni mes irgi kaip vaikai. (Just. Marcinkevičius)

Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Pirmą kartą ji paminėta 1950 metais, nuo to laiko ir švenčiama. Birželio 2 dieną Krivilių bibliotekos skverelyje susirinkusiems vaikams linkėta saugios vasaros, būti sveikiems, neskubėti užaugti, nes vaikystė nuostabus metas, mėgautis ja. O tėveliams – saugoti ir ginti kiekvieną vaiką nuo patyčių, pykčio, smurto prievartos, leisti jiems augti, patirti, pažinti, apsupti juos nuoširdžia meile, pagarba, kad ne tik šią, bet ir kiekvieną dieną prisimintume savo įsipareigojimus mažiesiems. Juk visi mes atėjome iš šalies vardu – Vaikystė.


Renginio metu vyko garsinis knygos Linos Žutautės „Kakė Makė ir draugystės šluota“ skaitymas ir aptarimas. Vaikai minė mįsles, žaidė lietuvių liaudies žaidimus: „Lapė ir žųsys“, „Ridzikas“, „Šarkela, varnela“ ir kt., diskutavo, kaip praleis vasaros atostogas. Užrašytas vaikiškas svajones, su balionais leido į orą tikėdami, kad visos jos išsipildys. Vaišinosi saldžiomis dovanėlėmis. Visi pakviesti aktyviai dalyvauti skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“. Tą dieną netrūko geros nuotaikos, vaikų šypsenų ir juoko.


Krivilių bibliotekos bibliotekininkė

Zita Varanavičienė
bottom of page