top of page

Vaikų rankos tiesiasi į saulę

Birželio 3 dieną į Nedzingės bibliotekos ir kultūros centro darbuotojai organizavo Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti skirtą renginį Tolkūnų kaime.

Vaikus su jiems skirta švente pasveikino bibliotekininkė Irena Krutulienė ir pakvietė pasižiūrėti linksmą dzūkišką scenos vaizdelį „Bobulės paporinimai“, kuriame vaidino Irena kartu su Senosios Varėnos Ryliškio pagrindinės mokyklos penktos klasės mokiniu Gustu Krutuliu ir Merkinės gimnazijos šeštoku Martynu Cickevičiumi.


Dalyviai ant spalvoto popieriaus piešė rankutes, užrašė savo vardus, iškirpę piešinėlius, iš jų sukūrė draugystės ir saulės plakatą, kitas kūrinys – kompozicija iš popieriaus „Spalvotų paukštelių šeima“. Atsakinėjo į klausimus, minė mįsles, žaidė žaidimus: „Kasu, kasu duobelį“, „Statau cyltų, smėliu pyltų“, „Šiaudų batai“ ir kt.


Nedzingės kultūros centro vadovas Albertas Jakubavičius pakvietė pažaisti žaidimą „Pikis“, pašaudyti iš pneumatinio šautuvo, pamėtyti strėliukes. Įteiktos padėkos Laurynui Tamulevičiui, Karoliui Valentukevičiui, Benui Čeikui užėmusiems pirmąsias vietas šaudymo rungtyje ir Domantui Krutuliui, taikliausiam strėliukių svaidytojui.


Nominacija „Aktyviausias šventės dalyvis“ atiteko Adrijanai Narutytei, Elijai Alekšiūnaitei ir Juliui Pinevskiui.


1949 m. Tarptautinė moterų federacijos sesijoje buvo įteisinta Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą ji paminėta 1950 metais birželio 1 dieną. Tarptautinė vaikų gynimo diena tai priminimas pasaulio visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei vaikų orumą. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę. Tokioje visuomenėje vaikų balsas turi būti išgirstas.

Renginį rėmė Tolkūnų kaimo bendruomenė.


Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė

Irena Krutulienė


bottom of page