top of page

Varėnoje suskambo „Bruknelė“

Gruodžio 5 d. Varėnos kultūros centre suskambo Jono Tamulionio opera vaikams „Bruknelė“.


Gausiai susirinkę mažieji Varėnos rajono gyventojai išgirdo operos ištraukas pagal Martyno Vainilaičio pasaką „Bruknelė“, kurias atliko Nacionalinio operos ir baleto teatro operos solistai Joana Gedmintaitė, Rafailas Karpis, Aistė Miknytė, Egidijus Dauskurdis, Liudas Norvaišas, pasipuošę įspūdingais personažų drabužiais. Pianistė – Olga Eleonora Taškinaitė ir skaitovė Eglė Ulienė.

Ilgai lauktą edukacinį lietuviškos operos vaikams pristatymą atlydėjo visa svita operos veikėjų – Bruknelės mylimasis Dzingutis, Laumė Žydrūnė, išmintingasis miško Monas, Jo Tamsenybė Paralius. Opera sukurta pagal pasaką „Bruknelė“, kuri ir pačiam poetui Martynui Vainilaičiui buvo brangiausias jo kūrinys. Nepaprastai gražia ir turtinga lietuvių kalba parašytos eilės, negirdėti žodeliai – tikra atgaiva ir klausytojams, ir dainuojantiems solistams. Operos klausėsi ir poeto žmona Sofija Vainilaitienė.


Renginys skirtas M. Vainilaičio 90-sioms gimimo metinėms paminėti. Jis yra Varėnos viešosios bibliotekos vykdomo projekto „XXII respublikinė meninės kūrybos šventė „Poezijos pavasarėlis“ ir Anzelmo Matučio 100-ųjų, Martyno Vainilaičio 90-ųjų gimimo metinių minėjimo renginių ciklas“ dalis. Po renginio veikė paroda „Martyno Vainilaičio pasaulis“, kuri atspindi vaikų poeto gyvenimą ir kūrybą, pasaulėjautą.


Renginį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, Varėnos rajono savivaldybė.

bottom of page