top of page

Vilniaus gimtadienio šventė

Krivilių bibliotekoje vyko literatūros popietė „Jubiliejinė puokštė Vilniui“, skirta Vilniaus 700-osioms metinėms.Renginio vedėjos Zita Varanavičienė ir Virginija Černiauskienė pristatė Vilniaus istoriją. Vilnius pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose minimas 1323 metais. Jo, kaip sostinės istorija prasideda kunigaikščio Gedimino laikais. Apie tai pasakoja legenda, užrašyta XVI a.

Padavimo ištrauką „Kaip kunigaikštis Gediminas įkūrė Trakus ir Vilnių“ („Kai milžinai gyveno“, Vilnius, 1983) perskaitė krivilietė Ina Matijoškienė, skambėjo Antano A. Jonyno, Valdo Mozoriūno, Vytės Nemunėlio eilėraščiai.


Perskaitytas kraštietės Ramunės Vrubliauskienės sveikinimo laiškas. Vilniuje ji gyvena jau 26 metus Ramunė rašo: „Vilnius man kaip kaleidoskopas – galima nuolat į jį žiūrėti ir pamatyti vis naujas miesto spalvas. Siauros Senamiesčio gatvelės, šurmuliuojantis Gedimino prospektas, žalumose pasislėpęs Antakalnis, mediniai Šnipiškių namukai, primenantys vaikystę kaime. Nuoširdžios bobutės Kalvarijų ar Halės turguje, siūlančios savo užaugintas gėrybes ar numegztas kojines. Ir daug, daug kitų mikrorajonų... Per tuos nugyventus metus, jau noriu čia sugrįžti, kur bebūčiau išvykusi. Įvažiavus į šį miestą, užuodžiu tą nuostabų savo Vilniaus aromatą. Su 700-uoju Jubiliejumi, mano brangus mieste. Gyvuok ir klestėk, Vilniau.“

Skambėjo dainos „Oi neverk motušėle“, „Per serbentėlių krūmelį“, „Vai ko nusižvengei“, „Žemėj Lietuvos“, kurias atliko Krivilių kultūros centro ansamblis „Volungė“ (vadovė Virginija Černiauskienė), akordeonistų Valentino Tarailos ir Tomo Glavicko dueto iš Varėnos atliekamos melodijos.

Bibliotekoje veikė spaudinių paroda, skirta Vilniaus Jubiliejui.


Krivilių bibliotekos bibliotekininkė

Zita Varanavičienė
bottom of page