top of page

„Volungės“ šventė

Saulėtą birželio 17-ąją Krivilių kultūros centro folkloro ansamblis „Volungė“ minėjo savo kūrybinės veiklos 50-ąjį jubiliejų. Gražią šventę organizavo Krivilių bibliotekos bibliotekininkė Zita Varanavičienė ir kultūros centro direktorė Virginija Černiauskienė.

Prisijungė Varėnos rajono mobilioji biblioteka. Su ja atvyko humanitarinių mokslų daktarė, etnomuzikologė, etninės kultūros puoselėtoja, folkloro dainininkė ir atlikėja, TV laidų vedėja Loreta Sungailienė, praturtinusi šventę pranešimu ir pokalbiu „Folkloro raida: nuo gyvenimo iki profesionalios scenos“, dainomis, muzikinėmis improvizacijomis.

Renginio vedėja Monika Skamarakienė keipėsi į susirinkusiuosius: „Daina suartina žmones, pakylėja nuo kasdienybės, padeda išlaikyti šviesą širdyje. Žmogui 50 metų tai visai nedaug, bet kolektyvui tai gražus skaičius. Šviesaus atminimo ansamblio įkūrėja, ženklo „Sidabrinė bitė“ laureatė, Adelė Kučinskienė kolektyvui vadovavo 33 metus. Kartu išdainuota virš šimto dainų, aplankyta daug įvairių vietovių, surengta begalė gražių koncertų, dalyvauta dainų šventėse, patirta daug jautrių ir džiaugsmingų akimirkų. „Volungės“ kolektyvas gyvuoja toliau ir tęsia savo veiklą. Dainavo mūsų močiutės, mamos, o dabar dainuojame mes ir tikimės, kad dainuos ir mūsų vaikai.“


Sveikinimo žodį tarė LR Seimo narys Juozas Baublys, Varėnos rajono savivaldybės vicemeras Tomas Šimukonis, Varėnos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Lena Sinkevičienė, Vydenių seniūnijos seniūnė Genė Ramaškienė. Dainomis, šokiais, melodijomis ir eilėmis „Volungiečius“ sveikino Matuizų kultūros centro folkloro ansamblis „Verbena“ (vadovė Daiva Kielienė), Panočių folkloro ansamblis „Dziemedzis“ (vadovas Algimantas Vitkus), Dubičių folkloro ansamblis „Lakštucis“ (vadovė Valentina Šlavenec), Varėnos kultūros centro folkloro ansamblis „Žeiria“ (vadovė Vaida Naruševičiūtė), dainų atlikėjai Danutė ir Vytautas Aleknavičiai (Vytautas – vienas iš ansamblio kūrėjų), muzikantai iš Varėnos Pranas Ulbinas, Valentinas Taraila ir Tomas Glavickas, šokių kolektyvas „Motus Ladies“ (vadovas – buvęs ansamblietis Ramūnas Sinkevičius).


„Volungės“ ansamblio moteris sveikino vadovė Virginija Černiauskienė: „Daina išdainuotas visas gyvenimas ir kai pečius ims slėgti metų našta, kai jau saulė kryps vakarop, jaunystėje dainuota daina vėl sugrąžins į praeitį, parves išvaikščiotais takais. Dėkoju už meilę dainai, už buvimą kartu. Linkiu sveikatos, stiprybės, gyvenimo džiaugsmo, sutarimo šeimose.“


Kultūros centro salėje ir bibliotekoje veikė Krivilių folkloro ansamblio 50-mečiui skirtos nuotraukų parodos. Nuotraukas maketavo ir spausdino šventės rėmėjas UAB „Spaudos departamentas“, kraštietis Deimantas Sukackas.


Šventę rėmė Varėnos rajono savivaldybė, Varėnos kultūros centras, UAB „Staginis“, asociacija „Krivilių bendruomenė“, fotografavo Ernestas Petrušis ir Akvilė Kuliešaitė.


Krivilių kultūros centro direktorė Virginija Černiauskienė,

Krivilių bibliotekos bibliotekininkė Zita Varanavičienėbottom of page