top of page

Vytautas Dunderis

Vytautas Dunderis – aviamodelizmo pradininkas bei puoselėtojas Varėnos rajone.

2017 m., minint Tarptautinę mokytojo dieną Varėnoje, buvusiam rusų kalbos mokytojui, aviamodelių sporto pradininkui ir puoselėtojui Vytautui Dunderiui įteiktas garbės ženklas „Už nuopelnus Varėnos kraštui“.

Vytautas Dunderis gimė 1933 m. gegužės 9 d. Vaikantonių kaime, Daugų valsčiuje. 1941 m. birželio 16 d. kartu su šeima buvo ištremtas į Altajaus kraštą, o vėliau prie Laptevų jūros. Šeimai teko patirti atšiaurų klimatą ir išgyventi skurdžioje žemėje. Nepaisant sunkių gyvenimo sąlygų, V. Dunderis neprarado vidinės stiprybės. Jis 1956 m. baigė Jakutsko valstybinį pedagoginį institutą ir įgijo rusų kalbos mokytojo specialybę. 1958 m. grįžo į Lietuvą. Dirbo Nedzingės vidurinėje mokykloje mokytoju. 1967 m. buvo perkeltas į Varėnos vidurinę mokyklą, kurioje dirbo iki 1992 metų. Dirbdamas mokykloje, Vytautas susidomėjo aviamodeliavimu, subūrė jaunųjų aviamodelininkų būrelį, pradėjo gaminti lėktuvų modelius. Nuo 1968 m. kaip Varėnos komandos vadovas dalyvavo respublikinėse pirmenybėse ir čempionatuose. Šio aviamodelizmo entuziasto aistra užsidegę varėniškiai jau ne vieną dešimtmetį pateisina mokytojo lūkesčius ir Varėnos vardą garsina Lietuvoje bei užsienyje vykstančiose aviamodelizmo varžybose. Varėnos komanda – daugkartinė šalies pirmenybių nugalėtoja. Jo modeliuotojai A. Žilinskas, G. Vaitekūnas V. Ivančikas – daugkartiniai Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų aviamodelizmo čempionai., kiti būrelio nariai – prizininkai įvairiose modelių klasėse. Už nuopelnus aviamodelizmui V. Dunderis 1997 m. buvo apdovanotas Dariaus ir Girėno medaliu. 2013 m., 80 metų jubiliejaus proga, už nuopelnus aviacijos sportui jam buvo įteiktas Lietuvos Aeroklubo Prezidento antro laipsnio Garbės ženklas.


Vytautas Dunderis savo darbais garsino Varėnos kraštą, paruošė dešimtis moksleivių, jaunių ir suaugusiųjų aviamodelių sporto varžybų nugalėtojų ir prizininkų. Žymiausieji auklėtiniai: Virginijus Ivančikas, A. Žilinskas, Gediminas Vaitekūnas, laisvojo skridimo, kordinių ir kambarinių modelių Lietuvos čempionai.


bottom of page