top of page

Žaidimas formomis ir spalvomisNiūrų rudenį taip norisi šviesos ir spalvų! Tokį pliūpsnį šviesių spalvų ir formų akims ir širdims dovanoja Varėnos viešojoje bibliotekoje (2-me aukšte) eksponuojama tapybos paroda.

Rimutės Karčiauskienės, kūrybiniu pseudonimu Rimėja, tapybos darbų paroda jau antrą kartą džiugina mūsų bibliotekos lankytojus.


Rimutė Karčiauskienė – Rimėja gimė jaukiame, vaizdingame Paūlių kaime (Varėnos rajone), tad nuostabi Dzūkijos gamta ir tapo Rimutės kūrybos įkvėpimo šaltiniu, tarsi pastūmėjo į dailininko kelią. Bet gyvenimo aplinkybės keičiasi nepriklausomai nuo mūsų norų. Taip jau susiklostė, kad abitūros atestatą Rimutė gavo po mokslų Alytaus 2-oje vidurinėje mokykloje (dabar Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija), vėliau Alytaus kolegijoje įgijo verslo ir marketingo vadybininko profesiją. Alytuje sukūrė šeimą, čia gyvena ir dirba.


Kokiais gyvenimo vingiais žmogus bekeliautų, anksčiau ar vėliau meniška siela neleidžia nurimti, o susikaupę įspūdžiai ir mintys išsilieja paveiksluose. Ieškodama galimybės artimiau susipažinti su tapymo pagrindais, prieš šešerius metus (2017 m.) Rimutė Karčiauskienė pradėjo lankyti Alytaus jaunimo centro suaugusiųjų dailės studiją „Fantastika“ (mokytojas Vidmantas Jankauskas).

Rimėjos darbai eksponuoti virš 20 jungtinių parodų, ji dalyvavo daigiau nei dešimtyje plenerų. Surengtos keturios autorinės parodos – Varėnos viešojoje bibliotekoje, Alytaus J. Kunčino viešojoje bibliotekoje, Merkinės meno galerijoje „Šalcinis“ ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje.


Tarp 34 bibliotekoje eksponuojamų dailės darbų įvairių dydžių, įvairiomis technikomis atlikti paveikslai. Rimutė norėjo, kad šioje parodoje būtų ir jos pirmasis tapybos darbas „Pušynas“. Artėjantis Helovynas padiktavo ir „Nakties burtus“, šį paveikslą autorė skyrė savo anūkėliui Domantui. Tolimųjų Rytų šalių motyvais nutapytas „Pakeliui į Namus“. Marinistinė nuotaika paveiksluose „Po audrų“, „Plaukiam į Nidą...“ ir „Burės vėjyje“. Mįslingai mistiški „Sprogimas I“ ir „Sprogimas II“. Vienas iš sudėtingesnių techniškai darbų – „Senamiesčio dvasia“, o išmatavimais didžiausias paveikslas (130x130) „Uola“.


„Mano širdžiai pats brangiausias, mylimiausias darbas –„Perspektyva“, nors jame kiekvienas žiūrintis atranda skirtingas temas, pajunta vis kitokius jausmus“,- pristato kūrinį pati Rimėja. Džiaugtis gyvenimo spalvomis kviečia ir paveikslai „Erdvėje“, „Žiedų lietus“, „Charakteris“, „Tik Tau...“, „Natiurmortas“, „Dėlionė“, „Obuoliukai“, „Žiedeliai“, „Milijonierė“, „Pavėsyje (Marcinkonys)“ ir kiti.

Individualiam bendravimui el. paštas – rimute.karciauskiene@gmail.com

Bibliotekoje paroda veiks iki lapkričio 29 dienos.

Maloniai kviečiame


Parengė Renata Česnulevičienė

Varėnos VB Skaitytojų aptarnavimo sk. bibliotekininkė

bottom of page